Search
Swarovski

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Kurucumuz Daniel Swarovski, oldukça ileri görüşlü bir liderdi. Daniel Swarovski 1895 yılında, kristal kesimi konusunda çığır açan bir yöntem geliştirmenin yanı sıra, topluluklar ve çevre için sağduyulu adillik ilkelerini belirlemiştir ve bu ilkeler hâlâ daha işletmemize rehberlik etmektedir. Swarovski'nin süregelen başarısının, Daniel'ın belirlediği bu ilkelere saygı duymayı sürdürmemize bağlı olduğunu anlıyoruz. Bu ilkeler, yalnızca çeyrek yıllık dönemler bazında değil de nesiller boyunca sorumluluklarımızı düşünmemize yardımcı oluyor ve sürdürülebilirlik lideri olma hedefimize giden yolda bize sağlam bir platform sağlıyorlar.

ÇALIŞANLAR

Çalışanlar bizim en değerli varlıklarımız. Onlar sayesinde bu dikkat çeken tutkumuzu ve ileri görüşlü tavrımızı koruyabiliyor ve daha parlak bir geleceğin kapılarını aralayabiliyoruz. Onların çalışmaları sayesinde müşterilerimize benzersiz bir kalite, işçilik ve yaratıcılık ürünü tasarımlardan oluşan geniş bir portföy sunabiliyoruz. Swarovski Foundation ve Swarovski Waterschool sayesinde kendi topluluğumuzun dışındaki toplulukları da desteklemek için yürüttüğümüz çalışmalarla gurur duyuyoruz.

DÜNYAMIZ

Ekolojik ayak izimizi detaylı bir şekilde izlemenin enerji tasarrufu sağlamamıza, emisyonları azaltmamıza ve kaynak kullanımımızı yönetmemize imkân sağladığının farkındayız. Tedarik zincirimizde devam eden bir inovasyon sürecindeyiz ve ayak izimizi en aza indirebilmek amacıyla kaynak tedarik etmenin, üretim yapmanın ve ürünlerimizi dağıtmanın yeni yollarını araştırıyoruz.

ÜRÜNLERİMİZ

Ürünlerimizin her aşamada insanlar ve dünya üzerinde olumlu etkiler yaratmasını istiyoruz. Sizlere, sorumluluk bilinciyle tedarik edilmiş ve özenle işlenmiş olan, çevreye en duyarlı kristalleri ve laboratuvar ürünü değerli taşları sunuyoruz. Ayrıca, Bilinçli Tasarım konusundaki öncü çalışmalarımızla takı ve moda dünyasındaki tutumları değiştirmeyi amaçlıyoruz.

YARDIMSEVERLİK

Şirket 1895 yılında kurulduğu günden itibaren Swarovski ailesinin beş kuşağı da yardımseverlik ve hayır işlerine bağlılık göstermiştir. İnsanlara, dünyaya, kaliteye, işçiliğe ve yaratıcılığa önem vermek, değerlerimizin merkezinde yer alır ve bugün de yardım programlarımız aracılığıyla bu değerleri geliştirmeye devam ediyoruz.
SWAROVSKİ FOUNDATION

SWAROVSKİ

FOUNDATION

2013 yılında kurulan Swarovski Foundation'ın kuruluş amacı, üç alanda faaliyet gösteren yardım girişimlerini ve kuruluşlarını desteklemektir: Kültürü ve yaratıcılığı geliştirme, bireylerin güçlendirilmesini teşvik etme ve çevrenin korunması.
DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN
SWAROVSKİ WATERSCHOOL

SWAROVSKİ

WATERSCHOOL

En değerli kaynağımızı korumaları ve sürdürülebilir kalkınmaya liderlik etmeleri için dünyanın dört bir yanındaki gençleri teşvik etmek amacıyla 2000 yılında kurulan Swarovski Waterschool, en önemli toplum yatırımı programımızdır.
DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN

"ANCAK BİRLİKTE ÇALIŞIRSAK HARİKA İŞLERE İMZA ATABİLİRİZ."

- Daniel Swarovski

Günümüzün küresel zorluklarının üstesinden tek başımıza gelemeyeceğimizin farkındayız. İklim değişikliği, sosyal eşitsizlik ve doğal kaynakların tükenmesi gibi sorunlara birlik olarak çözüm bulma konusunda şahıslar, şirketler ve kuruluşlar arasında kurulan ortaklıklar oldukça önemlidir. Swarovski; bir Sustainable Brands üyesi olarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmakta ve 2021 yılında, mevcut Responsible Jewellery Council [RJC] sertifikalarımızı, Swarovski Crystal Business işletmemizin tamamını temsil edecek tek bir sertifikada bir araya getirmeyi planlamaktadır. Bunların yanında Swarovski, United Nations Global Compact, Women’s Empowerment Principles, BSR's Business Action for Women gibi küresel girişimlerle ortak çalışmalar yürütmeye de önem vermektedir.
SWAROVSKİ
Sürdürülebilirlik Gündemimiz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasındaki pek çok maddeye katkıda bulunur.

Sürdürülebilirlik raporlarımız, Swarovski Crystal Business'ın faaliyetleri hakkındaki bilgileri ve performans verilerini kapsar. En son düzenlemeleri aşağıdan okuyabilir veya indirebilirsiniz:

Swarovski GRI Index 2015

Swarovski GRI Index 2017