Search

ŞARTLAR VE KOŞULLAR / ÖN BİLGİLENDİRME FORMU MÜŞTERİ BİLGİLERİ VE TÜRKİYE İÇİN ŞARTLAR VE KOŞULLAR
 1. Genel

1.1. Uygulanabilirlik

1.2. Sözleşme Tarafı

1.3. Genel Şartlar ve Koşulların Tadili

 

 1.  Satın alma Emirlerinin Kabulü

2.1. Kayıt Süreci

2.2. Sipariş Adımları

 

 1. Stok Mevcudiyeti

3.1. Genel Stok Mevcudiyeti

3.2. Tıkla ve Ayır

3.3. Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al

3.4. Tıkla ve Uğrayıp Al

 

 1. Fiyatlar ve Ek Maliyetler

4.1. Ürünlerin Fiyatları

4.2. Yanlış Fiyatlandırma

4.3. Fiyatlandırmadaki Değişiklikler

 

 1. Ödeme Şartları

5.1. Toplam Fiyat

5.2. Ödeme Yöntemleri

5.3. Borç

5.4. Ödeme Koşulları

5.5. İzinler

5.6. Para Birimi

 

 1. Teslimat ve Mülkiyeti Muhafaza

6.1. Teslimat

6.2. Mülkiyeti Muhafaza

 

 1. İptal Hakları

7.1. İptal Süreci

7.2. İptalin Etkileri

 

 1. Garanti

 

 1. Sorumluluk

 

 1. Veri Koruma

 

 1. Diğer Önemli Şartlar

11. 1. Bu sözleşmeyi başka birine devredebiliriz

11.2. Haklarınızı başkasına devredebilmek için iznimizi almanız gerekir

11.3. Bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamında başka hiç kimsenin herhangi bir hakkı yoktur

11.4. Bir mahkeme bu Genel Şartlar ve Koşulların bir kısmının yasa dışı olduğunu tespit ederse, geri kalan bölümü yürürlükte kalmaya devam edecektir

11.5. Bu Genel Şartlar ve Koşulların uygulanmasındaki gecikme haklardan feragat anlamına gelemeyecektir.

11.6. Fikri Mülkiyet Hakları

11.7. Bu Genel Şartlar ve Koşullar hangi yasalara tabidir ve yasal işlemleri nerede başlatabiliriz?

 

 

1. GENEL

 

1.1. Uygulanabilirlik

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullar ve burada bağlantı verilen tüm politikalar veya belgeler (bundan böyle "Genel Şartlar ve Koşullar" olarak anılacaktır), https://www.swarovski.com/en-TR/ adresinden, ilgili web sitesinde aksi belirtilmedikçe, mobil web siteleri ve şirket merkezi Abdi İpekçi Cad. No: 57 Reasürans Han E Blok Kat: 5, TR-34367 İstanbul, Türkiye adresinde bulunan Swarovski Kristal Ltd. Şirketi ve/veya Swarovski Şirketler Grubu bünyesindeki diğer tüm tüzel kişilikler tarafından veya adına işletilen uygulamalar aracılığıyla verilen tüm siparişler için geçerlidir (bundan böyle "Web Siteleri" olarak anılacaktır). Swarovski Kristal Ltd. Şirketi'nin ve/veya Swarovski Şirketler Grubu bünyesindeki diğer tüm tüzel kişilikler bundan böyle "Swarovski''/Biz'' olarak anılacaktır.

 

Web Sitelerinden Ürünleri (aşağıda tanımlandığı şekilde) sipariş etmeden önce lütfen bu Genel Şartlar ve Koşulları dikkatlice okuyun. Ürünlerimizi sipariş etmekle:

 

a. Bu Genel Şartlar ve Koşulları

b. Web Sitelerimizi Kullanım Şartlarını ve

c. Gizlilik Politikamızı

 

kabul ettiğinizi ve bunlara uyacağınızı ifade etmiş ve yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapmaya yetkili olduğunuzu ve ülkenizde yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapmak için gerekli yaşta olduğunuzu teyit etmiş olmaktasınız. Burada bahsedilen herhangi bir şartı karşılamadığınızı düşünmemiz halinde, siparişinizi iptal etme hakkımız saklıdır.

 

1.2. Sözleşme Tarafı

 

İnternet üzerinden mal satışına yönelik Web Siteleri aşağıdakiler tarafından işletilmektedir:

 

Swarovski Kristal Ltd. Şirketi

Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:24 İç Kapı No:3
Beşiktaş / İstanbul

 

Şirket Tescil Numarası: Ticaret Sicil No.: 675226

Türkiye’de Vergi Kimlik No.: 7810436223

Mersis No.: 0781043622300017

Yasal olarak temsil eden: Şerife Aslıhan Karaçorlu ve Luca Manes

 

Web Sitelerinden satın alınan herhangi bir Ürünle ilgili herhangi bir şikâyetinizin olması gibi beklenmedik bir durumda veya yasal garanti taleplerinde bulunmak istemeniz durumunda, yukarıdaki adresten Bizimle iletişime geçebilir veya aşağıdaki adresten Müşteri Hizmetimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr.

 

 

1.3. Genel Şartlar ve Koşulların Tadili

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullarda istediğimiz zaman değişiklik yapma hakkımız saklıdır ve yapılan her tür değişiklik yeni Genel Şartlar ve Koşulların Web Sitelerinde yayınlanmasından itibaren geçerli olacaktır. Siz ve aramızdaki herhangi bir satış sözleşmesi, Web Sitelerinden Ürün sipariş ettiğiniz anda yürürlükte olan Genel Şartlar ve Koşullar ile Mesafeli Satış Sözleşmesinin ilgili sürümüne tabi olacaktır.

 

2. SATINALMA EMİRLERİNİN KABULÜ

 

 

2.1. Kayıt Süreci

 

a) Sipariş verirken, "Misafir Olarak Ödeme Yap" seçeneğini kullanabilir veya Bize kayıt olabilirsiniz. İki seçenek arasındaki fark, "Kaydol'' seçeneğini seçtiğinizde, bir dahaki sefere bir Ürün satın almak istediğinizde bilgileriniz dosyanızda olacak ve bu bilgileri tekrar girmeniz gerekmeyecek. Her iki seçenek de bir sipariş formunda belirli zorunlu alanların (ad, soyadı, adres, e-posta adresi, telefon numarası) doldurulmasını gerektirir. "Kaydol" seçeneğini seçtiğinizde, bir dahaki sefere bir Ürün satın almak istediğinizde bilgilerinize erişebilmek için sizden bir şifre oluşturmanızı ve kullanmanızı isteyebiliriz.

 

Bunu yaptığımız durumlarda, şifrenizin her zaman güvende ve gizli tutulmasını sağlamaktan kesinlikle sorumlu olacaksınız. Bizim tarafımızdan verilen tüm güvenlik yönergelerine ve/veya tavsiyelerine uyacak ve şifrenizin izinsiz kullanıldığını veya şifreniz yetkisiz bir şahıs tarafından kullanılabilir hale geldiğini fark ederseniz veya bundan şüphelenirseniz durumu derhal Bize bildireceksiniz.

 

Diğer haklarımız ve başvuru yollarımız saklı kalmak kaydıyla, makul kanaatimizce Web Sitelerini korumak için gerekli görmemiz halinde, Web Sitelerine erişiminizi size karşı herhangi bir sorumluluk üstlenmeksizin askıya alabiliriz.

 

Web Sitelerine kaydolurken sağladığınız içeriğin yanıltıcı olmadığını ve her bakımdan gerçek, doğru ve eksiksiz olduğunu ve bu içerikteki değişiklikleri musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr adresinden e-posta yoluyla Müşteri Hizmetlerimize bildireceğinizi kabul etmektesiniz.

 

b) Uzun süre bir işlem yapılmaması nedeniyle Web Sitelerine bağlantınızın kesilmesi durumunda, Ürün seçiminiz kaybolabilir. Böyle bir durumda, seçiminizi yeniden girmeniz gerekir. Alışveriş sepetinizdeki ve istek listenizdeki Ürünlerin rezerve edilmediğini ve diğer müşteriler tarafından satın alınabileceğini ve/veya alışveriş sepetinizden çıkarılabileceğini lütfen unutmayın.

 

2.2. Sipariş Adımları

 

 

"ŞİMDİ SATIN AL" düğmesine bastığınızda, Web Sitelerindeki siparişlerinizin, alışveriş sepetinizde yer alan Ürünleri (bundan böyle "Ürün" veya "Ürünler'') bu Genel Şart ve Koşullara göre Bizden satın alacağınıza dair bağlayıcı teklifler oluşturacağını kabul etmektesiniz.

 

Siparişinizin kesinleşmesine kadar olan adımlar:

 

a) Bir Ürün seçtikten ve alışveriş sepetinize ekledikten sonra, ödeme ve Kasa sayfasına (bundan böyle "Kasa'' olarak anılacaktır) yönlendirilecektir. Bir ödeme ve teslimat yöntemi seçtikten sonra, Kasa işleminin sonunda "ŞİMDİ SATIN AL'' düğmesini etkinleştirebileceksiniz. "ŞİMDİ SATIN AL'' düğmesine tıkladığınızda, mesafeli satış sözleşmesi akdedileceğini kabul etmiş olursunuz ve ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

 

b) Siparişinizi göndermeden önce, seçiminizi gözden geçirme, siparişinizin toplam fiyatını kontrol etme, herhangi bir girdi hatasını düzeltme ve bir ödeme ve teslimat yöntemi seçme fırsatınız olacaktır.

 

c) Ürün stok durumu, fiyatları ve teslimat seçenekleri teslimat yerine göre değişiklik gösterebilir.

 

d) Hem kullandığımız üretim süreçlerindeki hem de Web Sitelerini görüntülemek için kullandığınız bilgisayar donanımının görüntü özelliklerinin farklılıkları, Web Sitelerinde görüntülenen Ürünlerin renklerini etkileyebilir ve size teslim edilen Ürünlerin görünümünde küçük farklılık olabilir. İlgili yasalar ve düzenleyici gerekliliklerdeki değişiklikleri yansıtacak şekilde Ürünlerde küçük değişiklikler de yapabiliriz.

 

e) Verdiğiniz ilgili teslimat adresinin nakliye hizmeti sağlayan bir kuruluşa veya kişiye ait olduğu durumlarda siparişleri kabul etmemekteyiz. Herhangi bir siparişi kabul etmemiz ve daha sonra, bu siparişin ilgili teslimat adresinin nakliye hizmeti sağlayan bir kuruluşa veya kişiye ait olduğunu fark etmemiz durumunda, bu siparişi size e-posta veya telefon yoluyla bildirimde bulunarak iptal etme hakkımız olacaktır.

 

f) Bağlayıcı teklifiniz Bize gönderilmesinden sonra, size fatura ve teslimat adresinizin, sipariş numaranızın, seçtiğiniz Ürünlerin ayrıntılarının, nihai fiyatının ve nakliye yönteminin yer aldığı bir sipariş onay e-postası alacaksınız. Bu e-posta teklifinizin/siparişinizin kabul edildiğine dair değil, yalnızca siparişinizi aldığımıza dair bir onay mesajıdır.

 

g) Siparişinizin onayı ve bir satın alma sözleşmesinin yapılmış olduğu aşağıdaki şekilde belirtilir:

 

(a) Sipariş edilen Ürünlerin sevk edildiğini teyit eden bir e-posta veya

 

(b) Ülkenizde mevcut olması halinde (Madde 3.4.'te açıklandığı üzere) "Click & Collect /Tıkla ve Uğrayıp Al" seçeneğini seçmişseniz, size Ürünlerin ilgili Swarovski Mağazasına gönderildiğini ve bu onay e-postası tarihinden itibaren (bu tarih dâhil) on dört (14) iş günü içinde teslim alınabileceğini onaylayan bir e-posta göndermiş olmamız veya

 

(c) Ülkenizde mevcut olması halinde (Madde 3.2.'de açıklandığı üzere) "Click & Reserve/Tıkla ve Rezerve Et" seçeneğini seçmişseniz, size Ürünlerin ilgili Swarovski Mağazasında rezerve edildiğini ve Ürünü Swarovski Mağazasından satın almak Bizi iki (2) iş günü içinde ziyaret ettiğinizi onaylayan bir e-posta göndermiş olmamız veya

 

(d) Ülkenizde mevcut olması halinde (Madde 3.3.'de  açıklandığı üzere) "Buy Online & Pick Up/Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al'' seçeneğini seçmişseniz, size sipariş edilen Ürünlerin artık belirlenen Swarovski Mağazasından teslim alınabileceğini onaylayan bir e-posta göndermiş olmamız.

 

"Tıkla ve Uğrayıp Al" veya "Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al'' seçeneklerini kullanarak satın almış olduğunuz Ürünleri teslim alırken, sipariş vermek için kullandığınız ödeme kartınızla birlikte (varsa) Swarovski Mağazasına kimliğinizin orijinal fotoğraflı kanıtını (pasaport veya kimlik kartı gibi) getirmeniz gerekebilir.

 

Ürünü/Ürünleri satın aldıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz, Ürünü iade etme ve para iadesi alma haklarınız için lütfen 7. Maddeye bakın.

 

Lütfen Ürünleri bir Swarovski Mağazasına uğrayıp alma seçeneğinin yalnızca belirli ülkelerdeki belirli Swarovski Mağazalarında mevcut olduğunu unutmayın.

 

Lütfen siparişinizi verdikten sonra siparişinizi değiştiremeyeceğimizi veya iptal edemeyeceğimizi unutmayın. Siparişinizi iptal etmek istemeniz durumunda lütfen Müşteri Hizmetleri ile e-posta yoluyla iletişime geçin: musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr.

 

 

3.  STOK MEVCUDİYETİ

 

3.1. Genel Stok Mevcudiyeti

 

Ürünler stokta olduğu sürece mevcuttur. Gösterilen stok mevcudiyeti seviyesi düzenli olarak güncellenecektir, ancak seçilen Ürünün ilgili Swarovski Mağazasını ziyaret ettiğinizde mevcut olacağının garantisi bulunmamaktadır (seçmiş olduğunuz seçenek için geçerliyse). Web Sitelerinde satışa sunulan Ürünleri istediğimiz zaman bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkımız saklıdır (ancak bu tür değişiklikler, sipariş verdiğiniz Ürünler için geçerli olmayacaktır). Ayrıca size satılabilecek Ürünlerin sayısını sınırlama hakkımız da saklıdır.

 

 

3.2. Tıkla ve Rezerve Et

 

Size, Web Siteleri aracılığıyla belirli Ürünlerin stok mevcudiyetini kontrol etme ve belirli Swarovski Mağazalarında Ürünleri Ayırma seçeneği (ülkenizde mevcutsa) sunabiliriz ("Tıkla ve Rezerve Et''). Ürün mevcutsa, Madde 2.3 lit. g), (c) uyarınca, tarafınıza yapılan bildirimden itibaren iki (2) iş günü süresince söz konusu Ürün sizin için ayrılacaktır. Ürünü ilgili Swarovski Mağazasından satın alabilirsiniz. Swarovski Mağazalarındaki fiyatlar, Web Sitelerinde gösterilen Fiyatlardan farklı olabilir.

 

3.3. Çevrimiçi Satın Alma ve Mağazadan Teslim Alma

 

Size bir Ürünü çevrimiçi olarak satın alma ve aynı iş günü ilgili Swarovski Mağazasından teslim alma seçeneği (ülkenizde varsa) sunabiliriz (''Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al''). Madde 2.3. lit. g), (d) uyarınca gönderdiğimiz onay e-postasından sonraki yedi (7) iş günü içinde ilgili Mağazaya uğranılarak Sipariş teslim alınmazsa, Ürünün istenmediğini varsayacağız, siparişi iptal edeceğiz ve Madde 7.2 uygulanacaktır.


 

 

3.4. Tıkla ve Uğrayıp Al

 

Size bir Ürünü çevrimiçi olarak satın alma ve belirli bir Swarovski Mağazasından teslim alma seçeneği (ülkenizde varsa) sunabiliriz ("Tıkla ve Uğrayıp Al''). Madde 2.3. lit. g), (b) uyarınca gönderdiğimiz onay e-postasından sonraki on dört (14) iş günü içinde ilgili Mağazaya uğranılarak Sipariş teslim alınmazsa, Ürünün istenmediğini varsayacağız, siparişi iptal edeceğiz ve Madde 7.2 uygulanacaktır.

 

4. FİYATLAR VE EK MALİYETLER

 

4.1. Ürünlerin Fiyatları

 

Web Sitelerindeki tüm Ürün fiyatları sadece Ürünler için geçerli fiyatlardır. Bu fiyatlara ödenecek KDV (veya diğer satış vergileri) dâhildir, ancak teslimat ücreti (varsa) dâhil değildir. Lütfen Gönderim Seçenekleri ve Saatleri, Planlı Teslimat ve Teslimattan Muaf Bölgeler adresindeki bilgilerimize bakın.

 

Ürün

Adedi

Birim Fiyatı

KDV Dahil Fiyatı

X

X

X

X

Kargo Ücreti

-

-

X

Toplam

-

-

X

 

 

Tüm bağlı masraflar ve teslimat masrafları dâhil olmak üzere siparişinizin toplam fiyatı, Kasa işleminin sonunda gösterilecektir. Siparişi onaylamakla, Ürünlerin fiyatını kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. Fiyat, Kasa işlemi tamamlandıktan sonra değiştirilemez.

 

Kredi/banka kartınız veya diğer ödeme yönteminiz, satın alma işleminizin para biriminde belirtilmemişse, nihai fiyat kartınızın para birimi cinsinden tahsil edilecektir. Bu, kartınızı veren kuruluş tarafından hesaplanacak ve tahsil edilecektir. Swarovski'nin bu masraflar üzerinde kontrolü yoktur ve miktarı tahmin edemez. Lütfen siparişinizi vermeden önce daha fazla bilgi için kartınızı düzenleyen bankanızla iletişime geçin.

 

4.2. Yanlış Fiyatlandırma

 

Bir Ürünün doğru fiyatı Web Sitelerinde belirtilen fiyattan düşükse, daha düşük olan tutarı tahsil edip size Ürünü göndereceğimizi lütfen unutmayın.

 

Bir Ürünün doğru fiyatı Web Sitelerinde belirtilen fiyattan yüksekse, Siparişinizi onaylamadan önce, kendi takdirimize bağlı olarak talimatlarınızı almak için sizinle iletişime geçeceğiz. Bir fiyatlandırma hatasının açık ve kesin olduğu ve tarafınızca yanlış fiyatlandırma olarak fark edilmiş olabileceği durumlarda siparişinizi kabul edip işleme koyarsak, sözleşmeyi feshedebilir, ödediğiniz tutarları size iade edebilir ve size sağlanan herhangi bir Ürünün iadesini talep edebiliriz.

 

4.3. Fiyatlandırmadaki Değişiklikler

 

Web Sitelerinde satışa sunulan Ürünlerin fiyatlarını istediğimiz zaman ve bildirimde bulunmaksızın değiştirebiliriz, ancak bu tür değişiklikler, siparişini vermiş olduğunu Ürünler için geçerli olmayacaktır.

 

5. ÖDEME ŞARTLARI

 

5.1. Toplam Fiyat

 

Siparişinizin toplam fiyatı, seçtiğiniz Ürünün/Ürünlerin satın alma fiyatı ve KDV ve her tür ek maliyet (yani teslimat maliyetleri vb.) olacaktır. Daha fazla bilgi için Gönderim Seçenekleri ve Saatleri, Planlı Teslimat ve Teslimattan Muaf Bölgeler adresini ziyaret edin.

 

Siparişinizi Web Siteleri aracılığıyla gönderdiğinizde, sipariş edilen Ürünlerin toplam fiyatının ödenmesi gerekir.

 

5.2. Ödeme Yöntemleri 

 

Ödeme aşağıdaki şekillerde yapılabilir:

 

a) Kredi/Banka Kartı

Bir kredi/banka kart ile (ödeme verilerinizi ilgili ödeme sağlayıcısının Web Sitelerine girerek) ödeme yaparsanız, sipariş işlemi sırasında verdiğiniz ad, adres bilgilerini ve diğer kişisel bilgileri ilgili üçüncü taraf veri-tabanlarından doğrulama hakkımız saklıdır. Bu tür ödeme verilerini sağlamakla, bu kontrollerin yapılmasına izin vermiş olursunuz. Lütfen bunun yalnızca kimliğinizi doğrulamak için yapıldığını ve kredi kontrolü yapılmadığını ve kredi notunuzun etkilenmeyeceğini unutmayın. Sizin tarafınızdan sağlanan tüm bilgilere, güvenli ve kesinlikle yürürlükteki tüm veri koruma yasalarına ve Gizlilik Politikamıza uygun olarak muamele edilecektir.

 

Kullanılan kredi/banka kartının size ait olduğunu ve ad ve adres bilgileri dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bunlarla ilgili olarak bize sağladığınız tüm bilgilerin eksiksiz, doğru ve gerçek olduğunu onaylamaktasınız. Ayrıca kredi/banka kartının geçerli olduğunu ve girilen ödeme ayrıntılarının doğru olduğunu onaylamaktasınız. Kredi kartını düzenleyen kurum bize ödeme yetkisi vermeyi reddederse, siparişinizi kabul etmeyeceğiz ve teslimatta yaşanacak herhangi bir gecikmeden veya teslimatın yapılamamasından sorumlu ve reddedilme nedenini size bildirmekle yükümlü olmayacağız.

 

Kredi/banka kartı ödemenizi siparişinize uygun olarak işleme koymamız sonucunda kartınızı düzenleyen kuruluş veya bankanız tarafından alınabilecek ücretlerden veya diğer tutarlardan sorumlu değiliz.

 

Kredi/banka kartınız, Web Sitelerinde belirtilen satın alma işleminizin para birimi cinsinden belirtilmemişse, nihai fiyat kartınızın veya hesabınızın para birimi cinsinden tahsil edilebilir. Bu nihai fiyat, kart düzenleyiciniz veya bankanız tarafından hesaplanır ve tahsil edilir ve bu nedenle, kart düzenleyicinizin sizden Web Sitelerinde görüntülenen satın alma işleminizin para birimi dışındaki farklı bir para birimi cinsinden ücret alması sonucunda maruz kalabileceğiniz maliyet, masraf, ücret veya diğer yükümlülüklerden sorumlu değiliz.


 

 

b) Taksitli Ödeme

Ürünleri Taksitle satın alma seçeneğimiz mevcuttur ("Taksitli Ödeme").

 

(a) Taksitli Ödeme seçenekleri yalnızca 18 yaşını doldurmuş müşterilere sunulmaktadır. Bu hizmetle rahatlıkla taksitli ödeme yapabilirsiniz.

(b) Satın alma sözleşmesi sizin ve Bizim aramızda yapılmaktadır. Satın alma sözleşmesinin ifası da bu Genel Şart ve Koşullara tabidir. Özellikle, genel sorularınızdan (örneğin, Ürünler, teslimat süreleri, nakliye, iadeler, şikâyetler, garanti talepleri, sözleşmeden çekilme vb.) sorumlu olmaya devam ediyoruz. Taksitli ödemeyi seçtiğinizde, Madde 5.2.lit. b)'de yer alan bu şartlar ve koşullar, satın alma sözleşmesi kapsamında Bizimle kabul ettiğiniz Genel Şart ve Koşullara ek olarak geçerli olacaktır.

 

c) Diğer ödeme yöntemleri

Kasa sayfasında Bizim tarafımızdan sunulan farklı ödeme yöntemlerini göreceksiniz ve ülkenizde mevcut olan bir ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Kendi takdirimize bağlı olarak zaman zaman ödeme yöntemleri ekleme veya çıkarma hakkımız saklıdır. Ödeme taleplerimizi yalnızca itirazsız kabul edilmiş veya nihai ve itiraz edilemez alacakları kullanarak karşılayabilirsiniz.

 

5.3. Borçlandırma

 

Seçtiğiniz ödeme yöntemine göre ya:

 

a) Siparişinizi verdikten sonra ("Planlı Teslimat" seçeneğini seçmediğiniz sürece) kredi kartınızdan sipariş üzerine derhal parayı (ilgili teslimat ücretleriyle birlikte) ön provizyona tabi tutabilir ve satın alınan Ürünlerin ücretini teslim edilmek üzere size gönderilmesinden sonra tahsil edebiliriz.

b) Ürünlerin bedelini sizden derhal tahsil edebiliriz (ilgili teslimat ücretleri ile birlikte),

 

c) "Tıkla ve Uğrayıp Al'' (ülkenizde varsa) seçeneğini seçtiğinizde, Ürünler ilgili Swarovski Mağazasına teslim edilmek üzere gönderildiğinde ilgili ücreti sizden (ilgili teslimat ücretleri ile birlikte) tahsil edebiliriz ya da

 

(d) "Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al'' (ülkenizde varsa) seçeneği seçtiğinizde, ilgili ücreti sizden derhal tahsil edebiliriz,

 

Ancak, size belirli Ürünlerle ilgili olarak ödemenin, siparişinizi gönderdikten sonra veya gönderdikten kısa bir süre sonra peşin alınacağını bildirdiğimiz durumlar hariçtir.

 

5.4. Ödeme Koşulları

 

Güvenliğiniz için fatura adı ve adresi, ödeme için kullanılan kredi kartı veya diğer yöntemle eşleşmelidir. Buna veya diğer güvenlik kriterlerimize uymayan siparişleri iptal etme hakkımız saklıdır.


 

 

5.5. İzinler

 

Online ödeme yapıyorsanız, resmi olarak yetkilendirilmiş kredi koruma dernekleri, kredi kuruluşları, kredi sorgulama kurumları ve Swarovski ile sözleşmeli üçüncü taraflar nezdinde yapılacak sorgulamalarla kredi notunuzu kontrol ettirmeyi açıkça kabul ettiğinizi belirtmiş olduğunuzu lütfen unutmayın.

 

Ayrıca, e-Ticaret dolandırıcılığı önleme sağlayıcılarımızın otomatik karar vermeyi kullanmasını da açıkça kabul etmiş oluyorsunuz. Otomatik karar verme, karar vermenin herhangi bir insan müdahalesi olmadan otomatik yollarla yapıldığı bir süreçtir. Bu kararlar, gerçeklere dayalı verilere ve dijital olarak oluşturulan profillere veya çıkarılan verilere dayandırılabilir. Kişisel verileriniz, Gizlilik Politikamıza uygun olarak işlenecektir.

 

5.6. Para Birimi

 

Seçtiğiniz teslimat yerinin ülkesi için belirtilen ödeme para biriminde yapılan ödemeleri kabul ediyoruz. Daha fazla bilgi için Gönderim Seçenekleri ve Saatleri, Planlı Teslimat ve Teslimattan Muaf Bölgeler adresini ziyaret edin.

 

Kredi/banka kartınız ve ödeme yönteminiz, Web Sitelerinde belirtilen satın alma işleminizin para birimi cinsinden belirtilmemişse, nihai fiyat kartınızın veya hesabınızın para birimi cinsinden tahsil edilebilir. Bu nihai fiyat, kart düzenleyiciniz veya bankanız veya ödeme yöntemi sağlayıcınız tarafından hesaplanır ve tahsil edilir ve bu nedenle, kart düzenleyicinizin veya ödeme yöntemi sağlayıcınızın sizden Web Sitelerinde görüntülenen satın alma işleminizin para birimi dışındaki farklı bir para birimi cinsinden ücret alması sonucunda maruz kalabileceğiniz maliyet, masraf, ücret veya diğer yükümlülüklerden sorumlu değiliz.

 

6. TESLİMAT VE MÜLKİYETİ MUHAFAZA

 

6.1. Teslimat

 

Kasa işlemi sırasında, seçtiğiniz teslimat adresi için sunulanlar arasından tercih ettiğiniz teslimat yöntemini seçebilirsiniz. Siparişinizi, Gönderim Seçenekleri ve Saatleri, Planlı Teslimat ve Teslimattan Muaf Bölgeler adresinde belirtilen ya da siparişinizi gönderirken Kasa işlemi sırasında belirtilen tahmini teslimat sürelerine uygun olarak göndermeye çalışacağız.

 

Sipariş ettiğiniz Ürünler, anlaşmalı teslimat hizmetimiz tarafından verdiğiniz teslimat adresine teslim edilecektir. Lütfen geçerli ve doğru bir teslimat adresi sağladığınızdan emin olun. Teslimat adresinin yanlış veya eksik olmasından sorumlu tutulamayız.

 

Siparişiniz verildikten sonra teslimat adresinde değişiklik yapılmasına izin verilmediğini lütfen unutmayın.

 

Ürünlerin tarafımızca tedarikinin, kontrolümüz dışındaki bir olay nedeniyle gecikmesi halinde, sizi bilgilendirmek için makul olan en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz ve gecikmenin etkisini en aza indirecek önlemler alacağız. Bunu yapmamız koşuluyla, olayın neden olduğu gecikmelerden sorumlu olmayacağız, ancak önemli bir gecikme riski varsa, sözleşmeyi feshetmek ve ödemesini yaptığınız, ancak teslim almadığınız Ürün/Ürünler için geri ödeme almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ürünleri Swarovski Mağazalarımıza uğrayıp almayı talep ettiyseniz, bu Ürünleri ilgili Swarovski Mağazalarının açık olduğu saatlerde uğrayıp Bizden teslim alabilirsiniz. Lütfen lokasyonlar ve çalışma saatleri için Swarovski Mağaza bulucu sayfamızı kullanın.

 

Otellere veya posta kutularına teslimat yapmadığımızı lütfen unutmayın.

 

Teslim alındığında gönderinin doğru ve eksiksiz olduğu kontrol edilmelidir.

 

Talep etmiş olmanız halinde, Ürünleri belirli bir zamanda teslim etmeye çalışacağız, ancak genel olarak bunu yapmak için bağlayıcı vaatlerde bulunmamaktayız.

 

6.2. Mülkiyeti Muhafaza

 

Satın alma bedeli tamamen ödenene kadar Ürünlerin mülkiyeti tarafımıza aittir. Tıkla ve Uğrayıp Al veya Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al seçeneğini (varsa) seçerseniz, Ürünlerin mülkiyeti, Ürünlerin ödeme alındıktan sonra belirtilen Swarovski Mağazasından alındığı tarih ve saatte size geçecektir.

 

Ürünün teslim alınmasıyla Ürünün tüm hasar veya kayıp riski size geçer. Tıkla ve Uğrayıp Al veya Çevrimiçi Satın Al ve Mağazadan Teslim Al seçeneğini (varsa) seçerseniz, Ürünlere ilişkin tüm zarar veya ziyan riski, Ürünlerin belirlenen Swarovski Mağazasından teslim alınmasıyla size geçecektir.

 

Lütfen, yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, Web Sitelerinde satılan Ürünlerimizin ticari olarak yeniden satışının veya dağıtımının kesinlikle yasak olduğunu unutmayın.

 

 

7. İPTAL HAKKI

 

7.1. İptal Süreci

 

Bir tüketici olarak, Bizimle yapmış olduğunuz satış sözleşmesini Ürünlerinizi teslim aldıktan sonraki on dört (14) iş günü içinde herhangi bir sebep göstermeden feshetme hakkına sahipsiniz.

 

İptal hakkınız siparişinizi verdiğiniz tarihte başlar ve siparişinizi teslim aldığınız tarihten on dört (14) iş günü sonraki sona erer (bundan böyle "Son İptal Tarihi''). Ürünü/Ürünleri Son İptal Tarihi süresi içinde göndermelisiniz.

 

Özelleştirilmiş Ürünleri veya delinmiş takı ürünlerini hijyen ve güvenlik nedenleriyle iade etmenin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Bu, yasal haklarınızı etkilemez.

 

İptal adımları:

 

a) Lütfen aşağıdaki adresten bize bilgi verin:

Swarovski Kristal Ltd. Şirketi

Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:24 İç Kapı No:3 Beşiktaş / İstanbul

E-posta: musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr

 

 

Son İptal Tarihini karşılamak için, İptal Son Tarihi sona ermeden önce siparişi (e-posta veya mektup yoluyla) iptal etme bilgilerinizi göndermeniz yeterlidir. Model iptal formunu kullanabilirsiniz, ancak kullanımı zorunlu değildir.

 

b) Ürünü/Ürünleri orijinal nakliye kutusuna yerleştirin. Ürünleri orijinal ambalajlarıyla orijinal hallerinde geri göndermek için elinizden geleni yapmalısınız ve iade fişi Ürünlere eklenmelidir.

 

c) İade formunu doldurun (orijinal kolide eklidir) ve kutuya koyun.

 

d) Kutunun dışındaki tüm diğer etiketleri çıkarın.

 

e) İade etiketini ve ticari faturayı (orijinal kolide eklidir) kutunun dışına yapıştırın ve koliyi sağlam bir şekilde mühürleyin.

f) Paketi en yakın postaneye götürün ve postalayın. Etiket önceden ödenmiştir, bu nedenle iade ücretsizdir. İleride referans olması için posta makbuzunun bir kopyasını aldığınızdan emin olun.

 

g) İade etiketinizi kaybettiyseniz, lütfen musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr adresinden bize e-posta gönderin ve böylece size yeni bir etiket gönderebiliriz.

 

 

MODEL İPTAL FORMU

 

Lütfen aşağıdaki formu kopyalayıp yapıştırın, ilgili bilgileri doldurun ve formu taahhütlü posta yoluyla Swarovski Kristal Ltd. Şirketi, Abdi İpekçi Cad. No: 57 Reasürans Han E Blok Kat: 5 TR-34367 İstanbul Türkiye adresine posta veya musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr adresine e-posta yoluyla gönderin.

 

Dikkatine:

Swarovski Kristal Ltd. Şirketi

Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:24 İç Kapı No:3
Beşiktaş / İstanbul

E-posta: musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr

 

Ben [ad bilgisini girin], aşağıdaki mallara ilişkin satış sözleşmemi iptal ettiğimi bildiririm:

-[ÜRÜNLERİ BELİRTİN]

- Sipariş edildiği [TARİH] ve/veya teslim alındığı [TARİH]

- Tüketicinin/tüketicilerin adı:

- Tüketicinin/tüketicilerin adresi:

- Tüketicinin/tüketicilerin imzası (yalnızca bu form kağıt olarak gönderiliyorsa):

Tarih:

 

 

 

 

 

7.2. İptalin Etkileri

a) Tarafımızca sunulan en düşük maliyetli standart teslimat türü masrafları da dâhil olmak üzere (yani, Ürünün daha yüksek bir maliyetle teslim edilmesini seçmeniz durumunda sadece sunulan en ucuz standart teslimat türü için ödeyeceğiniz tutarı iade edeceğiz), sizden alınan tüm ödemeleri tarafınıza iade edeceğiz.

 

b) Geri ödemeyi ilk işlemde kullanılan aynı ödeme yöntemiyle yapacağız ve her durumda, yapılacak bu geri ödeme sonucunda herhangi bir ücret ödemek zorunda olmayacaksınız. Ödemeyi tamamen Hediye Kartı ile yaparsanız ödenen tutarın yalnızca Hediye Kartı olarak iade edilebileceğini lütfen unutmayın. Hediye Kartı ile kısmi ödeme yapılırsa, seçtiğiniz ödeme yöntemi ile ödenen tutar ilk önce aynı ödeme yöntemi ile iade edilecektir. Kalan tutar daha sonra Hediye Kartınıza iade edilecektir.

 

(c) Geri ödemeniz Ürünü/Ürünleri sizden geri teslim aldığımız günden itibaren veya daha erken ise, Ürünü/Ürünleri Bize geri gönderdiğinize dair kanıtı Bize sunduğunuz günden itibaren ondört (14) gün içinde yapılacaktır.

 

(d) İade etmek istediğiniz Ürünlerin ithali ile ilgili olarak ilgili makamlara doğrudan herhangi bir harç veya vergi ödemiş olmanız halinde, yetkililerden bu harç veya vergilerin iadesi talebiyle ilgili hiçbir sorumluluğumuz olmayacaktır.

 

(e) Ürünü/Ürünleri bir Swarovski Mağazasında izin verilmeyen bir şekilde kullanmanız nedeniyle Ürünün/Ürünlerin değerinde meydana gelen azalmayı yansıtmak için ücret iadenizden (teslimat maliyetleri hariç) kesinti yapabiliriz. Ürünü/Ürünleri inceleyebilmemizden önce ödenen bedeli size iade eder ve daha sonra bunları kabul edilemez bir şekilde kullandığınızı tespit edersek, Bize uygun bir meblağ ödemeniz gerekir.

 

(f) Lütfen geri ödemenizi alana kadar teslimat belgenizi saklayın.

 

(g) İade ettiğiniz ürün, yerel para biriminizden farklı bir para biriminde satın alındıysa, geri ödemeler, satın aldığınız para biriminde yapılır. Döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle, iade edilen tutar ödenen orijinal tutardan daha yüksek veya daha düşük olabilir.

 

(h) Kuponlar ve özelleştirilmiş Ürünler genelde değiştirilemez veya iade edilemez.

 

(i) Swarovski Mağazalarından satın alınan Ürünlerin Web Sitesi aracılığıyla iade edilmesi şu anda mümkün değildir.

 

(j) İndirim/promosyon teklifi uygulanmış olarak satın alınan bir siparişin yalnızca bir kısmını iade etmeye karar verirseniz, indirim/promosyon teklifinin yeniden hesaplanacağını lütfen unutmayın.

 

(k) İndirim/promosyon teklifi uygulanmış olarak satın alınan bir siparişin yalnızca bir kısmını iade etmeye karar verirseniz, iade edilen tutar teklife konulan asgari satın alma tutarına tabi olacak, indirimin değeri buna göre ayarlanacak ve sadece iade edilen ürünle ilgili tutar iade edilecektir. İade edilen ürünler, kalan toplamı teklifin asgari satın alma seviyesinin altına düşürürse, indirimli tutar iade tutarından düşülecektir.

 

Örneğin, iade edilen Ürün/Ürünler toplam sipariş değerini 100 TL’nin altına düşürürse, %10 indirim (asgari satın alma tutarı 100 TL) kaldırılacaktır. Kademeli fiyatlara sahip bir promosyon durumunda, her zaman en düşük tutar iade edilir.

 

Tek bir kutuda ("normal set") gelen ürünlerde, normal set içindeki ürünlerden herhangi birini iade etmek isterseniz, normal setin parçası olan tüm ürünleri iade etmeniz gerekir. Swarovski, normal set içindeki ürünlerden yapılacak münferit iadeleri kabul etmez ve yalnızca tüm normal setin iadesini kabul eder.

Bir veya daha fazla ürün satın almanın sonucunda bir promosyon veya indirimden yararlandığınız paket promosyon setlerinde (örneğin, 3 ürün satın alın ve her bir ürün için %10 indirim kazanın veya her ürün için tasarruf belirtildiği durumlarda), ayrı satın alınan ürünlerden herhangi birini iade edebilirsiniz. Ancak, paketlenmiş bir set olarak satın aldığınız herhangi bir ürünü iade etmeyi seçmeniz durumunda, Swarovski'nin paketin bir parçası olarak satın aldığınız diğer ürünler için sizden normal fiyatı tahsil ederek promosyon fiyatını ayarlayacağını lütfen unutmayın. Buna göre Swarovski, size iade edilecek tutardan (yani, iade ettiğiniz paketteki ürün/ürünler için ödenen indirimli fiyat) normal fiyat ile paketteki kalan iade etmediğiniz ürünlerin indirimli fiyatı arasındaki farkı düşecektir.

 

8. GARANTİ

 

Ürünlerin satılabilir kalitede olduğunu ve Ürünlerde normal kullanıma tabi olmaları koşuluyla malzeme veya işçilik kusurları bulunmadığını garanti ederiz. Başka ilave bir garanti verilmemektedir.

 

Garanti süresi, Ürünün/Ürünlerin teslim alınmasından itibaren iki yıldır.

 

Bu garanti, Ürünlerde kaza, yanlış kullanım ve kötüye kullanım, değişiklik yapılması, onarım girişiminde bulunulması, satın alma sonrası ihmal, normal aşınma ve yıpranmadan ve/veya Ürünün bakım tavsiyelerine uyulmamasından kaynaklanan hasarları kapsamaz.

 

Çok düşük bir ihtimalle da olsa dahi Ürünlerinizin bu garanti kapsamında kusurlu bulunması durumunda, lütfen musteri_hizmetleri@swarovski.com.tr adresinden iletişime geçin veya en yakın Swarovski Mağazasını ziyaret edin. Sizden satın alma kanıtı (örneğin, satın alma veya hediye makbuzunuz) istenecektir, bu nedenle lütfen bunu sakladığınızdan emin olun. Varsa, yeni bir Ürün alma veya tam para iadesi alma seçeneğiniz olacaktır.

 

 Satış Sonrası Hizmetler için lütfenmusteri_hizmetleri@swarovski.com.tr adresinden iletişime geçin.

 

 9. SORUMLULUK

 

8 inci maddede belirtilen Garanti’ye ilişkin sorumluluklar hariç olmak üzere; Swarovski size karşı yalnızca kasıtlı olarak veya ağır ihmalden kaynaklanan zararlardan sorumludur.

Bu sorumluluk sınırlaması, (i) ihmalden kaynaklanan ölüm veya bedensel yaralanmalara, (ii) sahtekârlık veya hileli yanlış beyana ilişkin sorumluluğumuzu veya (iii) yürürlükteki yasalarla sınırlandırılamayan veya hariç tutulamayan diğer sorumlulukları engellemez.

 

Yukarıdaki hususlara tabi olmak üzere:

- Ekonomik kayıplardan (gelir, hasılat, veri, fiili veya beklenen kar, sözleşme, iş, fırsat veya beklenen tasarruf kayıpları dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) veya

-  İyi niyet veya itibar kaybından veya

- Bu Genel Şartlar ve Koşullardan kaynaklanan veya bu Genel Şartlar ve Koşullar ile bağlantılı olarak meydana gelen maruz kaldığınız özel, dolaylı veya arızi kayıplar veya zararlardan hiçbir durumda, sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal veya yasal görevin ihlali dahil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) gerekse bu Genel Şartlar ve Koşullardan kaynaklanıp kaynaklanmadığına veya bu Genel Şartlar ve Koşullar ile bağlantılı olarak meydana gelip gelmediğine bakılmaksızın sorumlu olmayacağız.

 

Yukarıdaki hususlara tabi olmak üzere, sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal dahil) yasal görevin ihlalinden kaynaklanan veya başka bir şekilde ortaya çıkan bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamındaki toplam sorumluluk, hiçbir durumda Bizden sipariş ettiğiniz Ürünlerin fiyatının %100'ünü aşamaz.

 

10. VERİ KORUMA

 

Kişisel verileriniz, Gizlilik Politikamıza uygun olarak işlenecektir.  Çerezleri kullanma şeklimiz, topladığımız bilgi türleri, bilgilerinizi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve hangi durumlarda bilgileri açıkladığımız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen Gizlilik Politikası Gizlilik Politikamıza bakın. Gizlilik Politikası Gizlilik Politikamız (çerezlerin kullanımına ilişkin bilgiler dahil) bu Genel Şartlar ve Koşullara dahil edilmiştir ve bu Genel Şartlar ve Koşulların bir parçasını oluşturmaktadır.

 

11. DİĞER ÖNEMLİ ŞARTLAR

 

11. 1. Bu sözleşmeyi başka birine devredebiliriz

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamındaki haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir Swarovski tüzel kişiliğine veya yasal ilişkimiz bulunan üçüncü taraflara devredebiliriz. Devir işleminin bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamındaki haklarınızı etkilememesini her zaman sağlayacağız.

 

11.2. Haklarınızı başkasına devredebilmek için iznimizi almanız gerekir

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamındaki haklarınızı veya yükümlülüklerinizi başka bir kişiye ancak bunu yazılı olarak kabul etmemiz halinde devredebilirsiniz.

 

11.3. Bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamında başka hiç kimsenin herhangi bir hakkı yoktur 

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullar tarafınız ve Tarafımız arasındadır. Başka hiçbir kişinin bu şartları uygulama hakkı olmayacaktır.

 

11.4. Bir mahkeme bu Genel Şartlar ve Koşulların bir kısmının yasa dışı olduğunu tespit ederse, geri kalan bölümü yürürlükte kalmaya devam edecektir

 

Bu Genel Şartlar ve Koşulların her maddesi ayrı ayrı hüküm ifade etmektedir. Herhangi bir yetkili makamın bunlardan herhangi birinin yasadışı olduğuna karar vermesi halinde, kalan maddeler tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

11.5. Bu Genel Şartlar ve Koşulların uygulanmasını geciktirsek bile, haklarımızı daha sonra kullanabiliriz

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullar kapsamında yapmanız gereken herhangi bir şeyi yapmanız konusunda derhal ısrar etmezsek veya bu Genel Şartlar ve Koşulları ihlaliniz ile ilgili olarak aleyhinize harekete geçmede gecikirsek, bu, bunları yapmak zorunda olmadığınız anlamına gelmez ve daha sonraki bir tarihte aleyhinize harekete geçmemizi engellemeyecektir.

 

11.6. Fikri Mülkiyet Hakları

 

Metinler, isimler, ürün tasarımları, logolar, resimler, grafikler, videolar ve diğer sanat eserleri dâhil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu Web Sitelerinde kullanılan tüm materyallere (bundan böyle "İçerik'' olarak anılacaktır) ilişkin tüm haklar, mülkiyet ve menfaatler (telif hakkı, tasarım, ticari markalar, patentler veya diğer fikri mülkiyet hakları dâhil) Swarovski Gruba veya ilgili üçüncü taraf sahibe aittir. Web Sitelerinde yer alan hiçbir şey, Web Sitelerinde görüntülenen herhangi bir İçeriği kullanma konusunda herhangi bir lisans veya hak verildiği şeklinde yorumlanmamalıdır.

 

Web Sitelerindeki İçeriğe serbestçe göz atabilirsiniz, ancak bu İçeriği Web Sitelerinden yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan kullanımınız için indirmenize, görüntülemenize veya kullanmanıza, İçeriğin ve tüm telif hakkı veya diğer mülkiyet bildirimlerinin zarar görmemesi koşuluyla izin verilmektedir. Ayrıca, bu tür çoğaltmalara aşağıdaki uyarıyı eklemenizi rica ediyoruz: ©Swarovski. Tüm hakları saklıdır.

 

Yukarıdaki iznin yanı sıra, Web Sitelerini veya İçeriğini tadil edemez, uyarlayamaz, çoğaltamaz veya değiştiremezsiniz veya Web Sitelerini veya içeriğini başka herhangi bir web sitesine, çevrimiçi platforma veya benzerine dâhil edemezsiniz. Swarovski'nin önceden yazılı izni olmadan yapılacak her tür ticari kullanım yasaktır.

 

SWAROVSKI ve SWAN logosu, diğerlerinin yanı sıra Swarovski AG'nin tescilli ticari markalarıdır. Swarovski Grup, ticari markalarının kullanımını izler ve her tür fikri mülkiyet ihlaline karşı yeterli önlemleri alacaktır.

 

11.7. Bu Genel Şartlar ve Koşullar hangi yasalara tabidir ve yasal işlemleri nerede başlatabiliriz?

 

Bu Genel Şartlar ve Koşullar Türk Hukukuna tabidir ve yabancı hukuka müracaat kapsam dışı bırakılmıştır. Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi uygulanmayacaktır. Bu Genel Şartlar ve Koşullardan kaynaklanabilecek veya bu Bu Genel Şartlar ve Koşullar ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek tüm anlaşmazlıklarda münhasır mahkeme yeri İstanbul'dur. Bu, bir tüketici olarak bulunduğunuz ülkedeki yasal haklarınızı etkilemez. Swarovski Kristal Ltd. Şti., müşterinin bulunduğu yerde de dava açma yetkisine sahiptir.

 

Türkiye'de yerleşik tüketiciler, ihtilafları Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine götürebilir.

 

Son revizyon tarihi 29 Ocak 2021

 

Telif hakkı © 2021 Swarovski. Tüm hakları saklıdır. SWAROVSKI ve SWAN logosu, Swarovski AG'nin tescilli ticari markalarıdır.