Search
Sıkça Sorulan Sorular

SSS

1989'dan beri tüm gerçek Swarovski ürünleriSwarovski Kuğusu logosunu taşır. Bu tarihten önce üretilen ürünler farklı birlogo taşır ve bazı durumlarda bu logo çok hafif görünür olabilir ya da tespitedilmesi neredeyse imkansız olabilir.
Neredeyse tüm Swarovski kristal ve takı ürünlerindeaşağıdaki logolara rastlayacaksınız:
Kare Gümüş Kristal SC logosu (1976 - 1988)
sCs/SCS logosu (Swarovski Crystal Society 1987'den bugüne)
Kuğu logosu (1999'dan bugüne)

Pek çok Swarovski kolyesi ve bilekliği içinözel uzatma materyalleri mevcuttur. Yetkili Swarovski satıcınız ya da bölgenizle ilgilenen Müşteri Hizmetleri Ekibi size yardımetmekten memnuniyet duyacaktır.

Swarovski takıları en yüksek kalitedeSwarovski kristalleri kullanılarak üretilir. Tüm metal parçalar kaplanır. Nikeliçeriği Avrupa normlarına uygundur ve nikel alerjisine yönelik test edilir.

Swarovski tarafından geliştirilen bu yüksekteknoloji seramik taban göze çarpan özellikler taşıyor. Swarovski kristallerisivri uçlu aletler ya da yapışkan kullanılmadan serbest bir şekildeyerleştiriliyor ve böylelikle farklı şekillerde ve boyutlarda, geniş biryelpazeye sahip Swarovski kristalleri için muazzam bir tasarım esnekliği sunuyor.Kristalize bir görünüm ve sıra dışı parlaklık kristallerin yerleştirilmemesafesinin kısa tutulması ile sağlanıyor.

Swarovski kişiye özel ürünler üretmez fakatkurumsal hediye sunumlarımızda sağlanan ürünleri kişiselleştirecektir.
Swarovski sınırlı çeşitlilikte özel üretimkurumsal hediyeler üretir Daha fazla bilgi için lütfen Kurumsal Hediyeler bölümünü ziyaret edin.

Swarovski Takı koleksiyonunda kullanılan inciler taklittir ve doğal değillerdir. Swarovski Kristal İnciler kristal birçekirdekle yapılan incilerdir. Benzersiz ahenkte ve parlak ışıltıları Swarovskitarafından geliştirilmiş eşsiz bir kaplama teknolojisi kullanılarak sağlanır.Dünyada, mükemmel bir kristal çekirdeğini inci kaplamanın muhteşem güzelliğiile bütünleştiren ilk üretim yöntemidir. Swarovski'nin yenilikçi teknolojisiinciye, incinin kendisinden yayılıyormuş gibi görünen gizemli bir parıltıveriyor. En sıkı kalite kontroller her Kristal İnci’nin tamamen kusursuzolmasını sağlıyor.

Swarovski en yüksek kalite kristallerüretir. Şirketin adı gerçek kristalle özdeşleştirilmektedir. Swarovski'ninözelleştirilmiş üretim süreçleri ve en yüksek kalite ham maddeleri mümkün olanen yüksek hassaslık derecesini, bileşen kalitesini, tutarlılığı ve eşi benzeriolmayan parlaklığı sağlıyor.


Swarovski kristali şirketin AvusturyaWattens'teki geleneksel üretim tesisinde üretiliyor. Burada her kristal en katıkalite kontrol uygulamalarından geçiyor. Tam formül ve kuvars, kum veminerallerin oranları şirket sırrı olarak saklanır. Bu sır, öncü DanielSwarovski'nin üç oğluna bıraktığı mirasın bir parçasıdır.

Metal kısımlar genelde altın ya da rodyum kaplamadır. Bazı durumlarda paladyum kaplama ve PVD kaplama baz metal de kullanılmaktadır. Swarovski'nin altın takıları 23k altın ile kaplanmaktadır. Parlak, canlı ve göz alıcı bir ışıltısı olan soluk sarı altın kullanılmaktadır. Swarovski'nin pembe altın takıları 18k pembe altın ile kaplanmaktadır. Bu renk saf altın ve bakır alaşımıyla elde edilmektedir.

Ne yazık ki sertifikalar yenisiyledeğiştirilemez. Lütfen makbuzunuzu satın alma kanıtı olarak saklayın. Online Mağaza’danalınan ürünlerde gönderim makbuzu garanti görevi görür. Her online siparişiniziçin bir sertifika alacaksınız. Tüm online satın alımlarda garanti ya dabenzeri ile ilgili hak talep edebilmek için fatura ya da gönderi makbuzununsunulması gerekir.

Swarovski dünyadaki takı üreticilerine,tekstil ve ışıklandırma endüstrilerine kristal sağlayan en büyük tedarikçidir.Üçüncü taraf üreticiler, "SWAROVSKI ELEMENTS KULLANILARAK ÜRETİLMİŞTİR" şeklindeki etiketi ekleyerek veya "Swarovski kristalleri kullanılarak üretilmiştir" veya ürünlerini "Crystallized™" şeklinde tanımlayarak bunu belirtirler. Ancakbu üreticiler söz konusu ürünlerini Swarovski ürünleri olarak nitelendiremezler.Dahası bu ürünler Swarovski tarafından satılmaz ve Swarovski'nin kalitestandartlarına uygun olmak ya da Swarovski'nin garanti koşulları için yeterliolmak zorunda değildir.